2. Na wlotach i otworach powietrza należy zamontować przegrody, tak aby przedostawały się cząstki ścierne i pyłypiaskowaniebędzie jak najrzadziej latać do sąsiedniego obszaru roboczego pod wspólnym działaniem czerpni i przegród, a pył nie będzie przedostawał się z wlotów powietrza. Lub przelew z otworu.
3. Ilość powietrza do wentylacji powinna być taka, aby zaraz po zakończeniu śrutowania zniknęło zapylone powietrze w sprzątalni.
4. Drzwi do sprzątalni można otworzyć dopiero popiaskowaniepraca zostaje zatrzymana, a pracę instalacji wentylacyjnej można przerwać dopiero po wyeliminowaniu zapylenia powietrza w pomieszczeniu.
5. Powietrze wydobywające się z oczyszczalni strumieniowo-ściernej należy oczyścić za pomocą urządzenia odpylającego, a następnie wypuścić do atmosfery. Pył zgromadzony w urządzeniu odpylającym powinien być łatwy do oczyszczenia i transportu oraz nie może powodować zanieczyszczania innych stanowisk pracy.
6. Należy odpowiednio dobrać prędkość wiatru poszczególnych odcinków systemu wentylacyjnego. Jeżeli prędkość wiatru w rurociągu jest zbyt mała, materiał zostanie zablokowany w rurociągu z powodu braku wystarczającej energii. Zablokowanie rurociągu poziomego będzie prawdopodobnie spowodowane małą prędkością wiatru. Nadmierna prędkość wiatru w rurociągu nie tylko zwiększy opór systemu i zużycie energii, ale także przyspieszy zużycie sprzętu.
7. Zbyt mała prędkość wiatru na wlocie powietrza do śrutowni w systemie wentylacji spowoduje przesypywanie się pyłu w śrutowni. Jeśli prędkość wiatru na króćcu ssącym będzie zbyt duża, ścierniwo zostanie zassane do kanału wentylacyjnego lub nawet do odpylacza, co nie tylko zwiększa nieuzasadnione zużycie ścierniwa, ale także skraca żywotność odpylacza.
8. Na wlocie i wylocie ssącym powietrza należy zamontować przegrodypomieszczenie do piaskowaniaaby zapobiec przesypywaniu się kurzu lub zasysaniu materiałów ściernych do systemu wentylacyjnego.
9. Ustawić kilka zaworów regulujących ilość powietrza na rurach wentylacyjnych, aby wyregulować ilość powietrza w miarę potrzeb, aby prędkość wiatru w systemie osiągnęła rozsądny poziom.
10.Zapylone powietrze w instalacji wentylacyjnej przepływa kanałami wentylacyjnymi. Projektując kanały wentylacyjne, oprócz prawidłowego doboru prędkości wiatru w kanałach, należy dokładnie uwzględnić niektóre projekty konstrukcyjne, aby zminimalizować ilość powietrza w kanałach wentylacyjnych. opór.