1. Sprawdź, czy odporne na zużycie rolki w śrutowni są szczelne, aby zapobiec przedostawaniu się pocisków i uszkodzeniu rolek.
2. W dowolnym momencie należy sprawdzić zużycie osłony rolety wewnętrznej i w odpowiednim czasie wymienić ją w przypadku uszkodzenia.
3. Sprawdź blachę osłonową i nakrętki komory śrutowniczej, a jeśli są uszkodzone, wymień je.
4. Często sprawdzaj i wymieniaj gumowe zasłony uszczelniające komory uszczelniające na obu końcach korpusu komory, aby zapobiec wylatywaniu pocisków.
5. Sprawdź czy komora konserwacyjna [] komory śrutowniczej jest szczelnie zamknięta. Nie wolno otwierać ani zdejmować gumowych zasłon tajnej receptury z przodu i z tyłu komory, należy sprawdzić, czy wyłącznik krańcowy ma dobry kontakt.
6. Sprawdź stopień zużycia ostrza spiralnego i stan gniazda łożyska.
7. Sprawdź stopień zużycia okładziny ochronnej głowicy rzucającej. W przypadku wymiany ostrza należy utrzymać równy ciężar.
8. Regularnie sprawdzaj pasek wyrzucający głowę i reguluj napięcie wąskiego paska klinowego.
9. Sprawdź odczyt miernika prądu rzucania, czy wskazuje on prawidłowe natężenie przepływu pocisku. Niezależnie od tego, czy odgłos pracy głowicy wyrzucającej jest normalny, nie powinno dojść do przegrzania żadnego łożyska (temperatura jest niższa niż 80°C).
10. Sprawdź, czy taśma przenośnika wciągnika nie jest odchylona, czy jest naciągnięta oraz czy kosz zasypowy nie jest uszkodzony.
11. Przed uruchomieniem maszyny należy sprawdzić czy na samotoku nie ma zanieczyszczeń oraz czy materiały na samotoku są ułożone.
12. Smaruj łańcuch przekładni co dwa dni.
13. Co miesiąc czyść, sprawdzaj i oliwij łożyska wałeczkowe.
14. Raz w roku wymieniaj olej smarowy w reduktorze.